MOBILIOSIOS TECHNOLOGIJOS Į PASAULĮ SKLIS IŠ RAMUČIŲ

MOBILIOSIOS TECHNOLOGIJOS Į PASAULĮ SKLIS IŠ RAMUČIŲ

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidarytas modernus mobiliųjų technologijų parkas, kuriame veiklą pradėjo Mobiliųjų telefonų techninis centras (MTCC), bendrovės „Mobile Center“ bei „Mikrovisata“.

 Mobiliųjų technologijų parkas įsikūrė 3 819 kv. m pastate, čia sukurta daugiau kaip 200 darbo vietų, investuota daugiau kaip 300 mln. Eur. MTCC yra didžiausia mobiliosios įrangos aptarnavimo paslaugų teikėja Baltijos regione ir paslaugas teikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Italijoje, Olandijoje, Belgijoje. Per metus bendrovė aptarnaujama 275 tūkst. vnt. mobiliosios įrangos. Taip parko veiklą pristatė vienas iš akcininkų – Aivaras Kavaliauskas.

Uždaroji akcinė bendrovė „Mikrovisata“ specializuojasi išmaniųjų technologijų, telekomunikacijų ir apsaugos sistemų srityse. Šiai įmonei priklauso prekės ženklas „eStar”. Tai prekiauja plataus vartojimo elektronikos įrenginiai, taip pat televizoriai, skaitmeniniai TV priedėliai, planšetiniai kompiuteriai.

Mobiliųjų įrenginių ir jų priedų didmenine prekyba – UAB „Mobile center” verslas. Įmonė yra oficialus „Samsung”, LG, „Microsoft”, „Nokia”, „Huawei”, CAT, „Coolpad”, „Posh Mobile”, „Cellular Line”, „Celly” prekės ženklų atstovas. Bendrovė dirba Baltijos šalyse ir teikia vidaus prekių logistikos ir aptarnavimo paslaugą mažmeniniams prekybos tinklams, mobilaus ryšio operatoriams.

Šiemet ši įmonių grupė planuoja pasiekti konsoliduotą 90 mln. Eur apyvartą.

Stambių įmonių domėjimasisi ir investavimas Kauno LEZ naudingas ir Kauno rajonui. Tai duoda didžiulę ekonominę bei socialinę pridėtinę vertę. „Į Kauno LEZ kasmet ateina naujos investicijos, tenka apgailestauti, kad išnaudota dar tik 15 proc. zonos teritorijos“, – kalbėjo meras. Mobiliųjų technologijų parko atidarymo proga meras įteikė Kauno rajono savivaldybės Garbės ženklus MTCC direktoriui Gintarui Kručkui, „Mobile Center“ direktoriui Simonui Anužiui ir „Mikrovisatos“ vadovui Mindaugui Anilioniui.

Iki šiol LEZ‘e veikė apie 30 verslo subjektų, pritraukta 367 mln. Eur investicijų. Iš jų apie 70 proc. yra tiesioginės užsienio kapitalo investicijos. Tai rodo, kad Kauno rajonas, kaip verslo vieta, yra patrauklus užsieniečiams. LEZ veikia gamybos, logistikos ir sandėliavimo, elektronikos, maisto pramonės ir farmacijos sričių įmonės. Daugiausia iš jų – logistikos ir gamybinių įmonių.

 

Parengta pagal KRS informaciją. Nuotraukos E. Mališausko

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA