KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 klausimų Audriui KAVALIAUSKUI

10 klausimų Audriui KAVALIAUSKUI

Galima sakyti, kad šis žmogus visą gyvenimą gyveno Ringauduose: gimė ir augo netoliese esančiame Pyplių kaime, mokėsi dabartiniame Aleksandro Stulginskio universitete, dabar gyvena Ringauduose, dirba Kauno rajone, Juodonių kaime. Jis visa galva pasinėręs į verslą. Tai ilgametis UAB „Dojus agro“ generalinis direktorius Audrius KAVALIAUSKAS. Kaunorajone.lt jam užduoda 10 klausimų.

 Kuo jums patrauklus Kauno rajonas?

Pirmiausia – sentimentai. Čia esu gimęs, augęs ir beveik visą laiką, su neilga pertrauka,  gyvenu Kauno rajone. Sava vieta visada prie širdies. O objektyviau pažiūrėjus – Kauno rajono geografinė padėtis labai palanki. Lietuvos vidurys, į bet kur nuvažiuoti – į pajūrį, Vilnių ar kitą miestą – patogu. Ir, aišku, patrauklu tai, kad rajonas šalia didelio miesto – tai suteikia didesnes galimybes. Gali gyventi rajone, atokiau nuo šurmulio, o jei norisi miesto, jis visada arti. Aš iš Ringaudų per 15 minučių dviračiu galiu nuvažiuoti iki Rotušės aikštės kavos išgerti.

Kas jus labiausiai erzina Kauno rajone?

Labiausiai erzina tvarkos, ūkiškumo ir panašių dalykų trūkumas. Man labiausiai nepatinka Kauno rajono gyvenviečių gatvių būklė ir infrastruktūra. Tai labai krinta į akis. Rajonas, regis, labai vystosi, vyksta statybos, matosi, kad žmonės daug investuoja į namus, o tenka dažnai važinėti žvyrkeliais ir duobėtu asfaltu. Tas bado akis labiausiai.

Darbo reikalais daug važinėju po kitus Lietuvos rajonus ir matau, kad tolimesniuose ir mažesniuose rajonuose atokesni miesteliai, kaimai tikrai tvarkingesni ir gražesni. Jie kažkur randa lėšų ir gatvėms, ir šaligatviams, ir infrastruktūrai. O pas mus net tokiose gyvenvietėse kaip Ringaudai beveik nieko nedaroma. Jei būtų daugiau supratimo, tai būtų galima ir lėšų rasti, galbūt pritraukti vietos verslininkus. Jei ateitų savivaldybės atstovai ir pasiūlytų bent pusę reikalingų pinigų skirti, pavyzdžiui, gatvės remontui, gyventojai, verslininkai, manau, likusią dalį surinktų.

Nuo tikro vakarietiško rajono tuo ir skiriamės, kad privatūs namai dvigubai didesni ir tvoros aukštesnės, o gatvės 10 kartų prastesnės. Labai didelis disbalansas tarp privačių valdų ir infrastruktūros.

 Jei būčiau Kauno rajono meru, pirmiausia...

To ir imčiausi. Galvočiau, kaip infrastruktūrą gerinti. Manau, kad tai labai svarbu gyvenimo kokybei užtikrinti. Graži, tvarkinga aplinka žmones labiau traukia, joje maloniau gyventi ir dirbti. Rajonas išties palankus gyventi, verslui vystyti, o gera infrastrukstūra dar padidintų privalumus, patrauklumą.

 Koks jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis?

Esu gana pasyvus viešajame gyvenime, dėl didelio užimtumo nedalyvauju renginiuose. O šiltuoju metų laiku beveik visą laisvą laiką praleidžiame pajūryje, todėl nelabai pastebiu, kas vyksta rajone.

 Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate?

Reikia pripažinti, kad paskutiniuosius 15-20 metų esu labai pasinėręs į darbą ir verslą, tad nesu aktyvus rajono bendruomenės narys. Gal tam kažkada ateis laikas, bet šiuo metu visą laiką tenka skirti darbui.

 Ar esate Kauno rajono patriotas? Kaip tai pasireiškia?

Žinoma, esu. „Mes, prie Nemuno užaugę...“. Daug galima apie tai kalbėti, bet iš esmės, jeigu kiekvienas stengtųsi nors šiek tiek daugiau ir plačiau galvoti apie savo aplinką, visas rajonas augtų, klestėtų ir būtų mylimas. Patriotiškumas labiausiai pasireiškia mažais dalykais. Reikia stengtis kažką padaryti čia, o ne bėgti kur lengviau ar paprasčiau. Aš džaugiuosi, kad čia užaugau, kad galiu čia gyventi ir dirbti. Kad šeima čia, kad vaikai čia mokosi ir gyvena.

Vaikas, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes?

Turbūt prioritetą skirčiau darbingo amžiaus žmogui. Kaip bežiūrėtum, jis kažką sukūręs turės galimybę pasirūpint ir vaiku, ir senyvu žmogumi. Nereiškia, kad kiti nesvarbūs, bet realybė ta, kad ateitį kuria dirbantis žmogus, o ta dirbanti gyventojų dalis turi išlaikyti ir pensininką, kuris jau savo atidirbo, ir vaiką, kuris dirbs ateityje. Jei bus sąlygos verslui eiti į priekį, gerės ir kitų socialinių grupių situacija.

 Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą?

Be abejonės tai gerai ir manau, kad tai labai svarbu. Ypač vaikams ir pagyvenusiems žmonėms. Dirbatieji užsiėmę, jie neturi laiko, o pensininkams visuomeninė veikla padeda jaustis pakiliau, būti naudingiems, pajusti savivertę, įprasminti savo buvimą. Ir vaikų auklėjimui tai svarbu – per būrelius, užsiėmimus, renginius, kitą ugdomąją veiklą jie daug ko išmoksta.

 Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje?

Nesijaučiu specialistas, bet manyčiau pirmiausia tai – patys Kauno rajono žmonės. Žmonių darbštumas, verslumo tradicijos atėjo iš ankstesnių laikų. Net tarybiniais laikais rajonas buvo verslus: žmonės augino žvėrelius, laikė šiltnamius, mezgė, siuvo, vežė į Rytus parduoti. Verslūs mūsų žmonės. Antras dalykas – palanki geografinė padėtis: verslui – logistiniu požiūriu, gyvenimui – šalia didelis miestas, sukuriantis papildomas galimybes gyvenimo kokybei. Trečias dalykas –reikia pripažinti, kad ir Kauno rajono savivalda veikia neblogai. Jei būtų bloga savivalda, o rajonas klestėtų, būtų keista.

Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Esu iš tų manančių, kad be pastangų rezultato nebus. Lengva tiktai nuo kalno ristis, o jeigu nori ant kalno užkopti, reikia pastangų. Labai svarbu sąžiningumas, nuoširdumas tiek darbe, tiek gyvenime, tiek šeimoje, tiek gatvėje. Ir atsakomybė plačiąja prasme: už darbus, poelgius, veiksmus. Prieš artimus žmones, prieš platesnę bendruomenę.

Ačiū.

 Kaunorajone.lt

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA