KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 klausimų Česlovui TALLAT KELPŠAI

10 klausimų Česlovui TALLAT KELPŠAI

Pernai žurnalas „Veidas“ ir LR Žemės ūkio rūmai šį žmogų išrinko visuomeniškiausiu Lietuvos ūkininku. Jis vadovauja Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijai, o ūkyje užaugintų žvėrelių kailiai gerai vertinami pasauliniuose kailių aukcionuose, juos perka žinomiausi pasaulio mados namai. Kaunorajone.lt užduoda 10 klausimų UAB „Vilkijos ūkis“ vadovui  Česlovui TALLAT KELPŠAI.

 Kuo jums patrauklus Kauno rajonas?

Niekada negvenau kitur, kad galėčiau palyginti, kur geriau ar blogiau. Tačiau man patinka ten, kur aš gyvenu, kur dirbu. Tiesiog viskas eina savu keliu, dirbu, gyvenu, bendrauju. Niekas netrukdo, niekas ir saldainiais nemaitina.

Kas jus labiausiai erzina Kauno rajone?

Mane visam sviete erzina tai, kad šiuo laikmečiu viskas grindžiama viešaisiais ryšiai, o esmė prapuola, nueinama į detales. Taip yra visur ir Kauno rajonas ne išimtis. Man kelia nerimą, kad viešieji ryšiai visur nulemia sėkmę. Reikia rūpintis, kaip tu atrodai, kaip elgiesi viešai, su kuo bendrauji. Labiausiai žinomi dabar tie, kurie žinomi dėl viešųjų ryšių, o dažnai jie yra tiesiog niekas. Štai, artėja rinkimai. Norėčiau rinkti tą žmogų, kiuris iš tiesų turi savo poziciją, dirba taip, kaip mano, noriu jį pažinti tikrą, o ne tokį, kuris daro ir atrodo taip, kaip liepia viešųjų ryšių specialistai. Bet išrenkami tie, kurtie geriau vaidina.

Jei būčiau Kauno rajono meru, pirmiausia...

Pirmiausia juo nebūčiau. O kadangi nebūčiau, tai ir nežinau, ką daryčiau.

Koks jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis?

Dabar įsimintinas atrodo paskutinysis renginys rajone – „Laisvės piknikas“. Jis priminė Sąjūdžio kilimo laikus. Tai gal iš tikro svarbu. Jaučiu, kad žmonės, dirbantys valstybinėse institucijose, turi padlaižiauti, taikytis prie politinių vėjų, o turėtų tiesiog sąžiningai ir profesionaliai atliki savo pareigas ne dėl politinių motyvų. Taip yra visoje Lietuvoje, visuose valdžios lygiuose. O „Laisvės piknikas“, manau, truputėlį supurtė žmonės.

Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate?

Tradicija yra tai, kas vyksta daug metų, žmonės žino, pripratę, laukia. Negaliu išskirti kokio vieno renginio. Tradicijas reikia toliau formuoti ir stiprinti.

Ar esate Kauno rajono patriotas? Kaip tai pasireiškia?

Didžiuojuosi, kad čia gyvenu. Garsiname Vilkiją savo verslu, ūkio pavadinimu visame pasaulyje. Nežinau, ar reikia, kad patriotiškumas kažkaip reikštųsi. Tai yra vidinis jausmas. Aš jaučiuosi patriotas, man rūpi, kas vyksta rajone, seniūnijoje. Prisidedu prie renginių, pirmiausia savo aplinokoje, seniūnijoe, rajone.

Vaikas, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes?

Vaikai ir pensininai. Vaikai – ateitis, pensininkai dažnai negali ar neturi galimybių susikurti gerovę. Ypač paprasti žmonės, dirbę kolūkiuose nukentėjo. Sąžiningas jų darbas nebuvo įvertintas, turtas paskirstytas nesąžiningai ir jie liko be nieko. Visierms, kurie negali pasirūpinti savo gerove dėl objektyvių priežasčių, reikia dėmesios ir rūpesčio.

Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą?

Tokia veikla turi mažesnę reikšmę, nei galėtų turėti. Žinoma, pusę amžiaus buvo nutrūkusios bendruomeninės tradicijos, dabar vėl formuojasi. Kartais palyginu bendruomeninę veiklą mūsų kaimuose su tuo, ką matau užsienyje. Pas mus nedaug žmonių turi poreikį padėti kitiems, padirbėti, pasidžiaugti kartu. Dėl to ir bendruomenėms sunkiau. Bet jos jau padaro gražių darbų – tai nustebina ir džiugina. Norėtųsi, kad žmonės būtų aktyvesni ir visuomeniškesnis. Tą pačią savivaldą kažin ar galima vadinti savivalda, nes seniūnai skiriami, pinigai gaunami iš „viršau“ sprendžia ne žmonės. Žinoma, ne visada gali spręsti žmonės, reikia ir profesionalių sprendimų.

Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje?

Vieta, vieta ir vieta. Žmonės susiranda savo vietą, o Kauno rajonas yra ta vieta, kurioje galima gyventi, kurti, dirbti.

Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Svarbiausia – padorumas. Nedaryk kitam to, ko nenori pats. To labiausiai pasigendu Lietuvoje.

Ačiū.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA