KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 KLAUSIMŲ TADUI VENSKŪNUI

10 KLAUSIMŲ TADUI VENSKŪNUI

Kauno rajono jaunimo organizacijų sąjungos „Apvalusis stalas“ pirmininkas, Vietos veiklos grupės valdybos pirmininkas, Kauno rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narys, Kauno kolegijos dėstytojas, jaunas, veržlus, visada kupinas idėjų – Tadas VENSKŪNAS. Kaunorajone.lt Tadui užduoda 10 klausimų.

Kuo Jums patrauklus Kauno rajonas?

Kauno rajonas išskirtinis ir patrauklus savo gamta, istorija ir lankytinomis vietomis. Turime daug gražius peizažus kuriančių upių: Nemuną, Nerį, Nevėžį, Dubysą, Jiesią. Yra nemažai vietų, kuriose galime leisti vasaros vakarus. Turime ir istoriją menančių miestelių, kurie nepalikti likimo valiai. Nuo rajono patrauklumo neatsiejami ir kiti istoriniai objektai. Garliava – tremtinių miestas, kuriame galime sutikti įdomių žmonių. Ežerėlio miškuose atstatytas partizanų bunkeris, leidžiantis mums prisiminti dar vieną sunkų mūsų šaliai laikotarpį. Pažėruose yra J. Lukšos-Daumanto žuvimo vieta. Tokios vietos stiprina lietuvių dvasią.

Kas, Jūsų manymu, skubiausiai taisytina Kauno rajone?

Kauno rajone vis dar išlieka jaunimo užimtumo problema. Arčiau Kauno gyvenantys jaunuoliai šią problemą išsprendžia vykdami į Kauną. Atokesniuose miesteliuose jaunuoliai skundžiasi, kad veiklų apskritai nėra, arba siūlomos veiklos neįdomios. Dažnai ir informacija būna sunkiai pasiekiama.

Jei būčiau Kauno rajono meras, pirmiausia...

Kadangi pats esu jaunas žmogus, tad ir mintys iš karto sukasi apie jaunus žmones. Pirmiausiai pradėčiau nuo jaunimui reikalingos infrastruktūros kūrimo.

Koks Jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis, reiškinys ar kt.?

Kai įvykių, reiškinių, renginių vyksta daug tai gana sunku išskirti kažką vieną ir įsimintiniausią.

Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate?

Kauno rajone yra puoselėjama nemažai tradicijų. Dauguma seniūnijų ir miestelių turi savo tradicines šventes, kurios suburia bendruomenes. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos šventė Raudondvaryje suburia kone visus Kauno rajono gyventojus. Zapyškis turi išskirtinę tradiciją – Aitvarų šventę. Kauno rajonas ribojasi su Kauno mariomis, kurios užliejo kaimus, todėl labai graži Samylų kultūros centro tradicija – renginys „Pėdos marių dugne“.

Ar esate Kauno rajono patriotas? Kaip tai pasireiškia?

Atsakymas vienareikšmis – taip. Gimiau, augau ir vis dar gyvenu Kauno rajone. Dar mokykloje įsitraukiau į Kauno rajono visuomenines veiklas. Darbovietes stengiuosi rinktis Kauno rajone tas, kurios kuria kuo didesnę pridėtinę vertę mūsų kraštui. Patriotiškumas neatsiejamas ir nuo savo krašto istorijos, tad visuomet gilinuosi į Kauno rajono istoriją.

Vaikas-jaunuolis, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes?

Tikriausiai atsiras prieštaraujančių, tačiau aš manau, kad prioritetas turėtų būti skiriamas vaikams ir jaunuoliams, nes jie kurs ateitį. Mes gyvenam šiandiena, tačiau jei neskirsime pakankamai dėmesio augančiai kartai, nebūsime garantuoti dėl savo ateities. Kokią užsiauginsime jaunąją kartą, tokią ir turėsim. Jie kurs verslus, dirbs, tad turi būti sudarytos palankios sąlygos jiems augti.

Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą?

Visuomeniniai judėjimai ir kaimo bendruomenių veikla yra būtina. Kaimo bendruomenės ir visuomeninės organizacijos tai pirma vieta, į kurią galima kreiptis iškilus problemoms. Bendruomenės centrai – tai tos organizacijos kurios gali mums suteikti įvairovės, jose susirenka savo kraštui atsidavę žmonės, siekiantys pagerinti aplinką, infrastruktūrą, sukurti veiklą laisvalaikiui. Labai svarbu pabrėžti, kad visuomeninės organizacijos pritraukia nemažai investicijų per projektines veiklas. Tačiau svarbu, kad šios organizacijos išlaikytų savo tikrąją paskirtį.

Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančiųjų Lietuvoje?

Kauno rajono bendruomenė – gyventojai, visuomeninės organizacijos, vietos valdžia. Nors esam didelis rajonas, tačiau turime stiprią bendruomenę, kurioje vieni kitus suprantame ir gerbūvį kuriame vieningai. Stipri mūsų rajono socialinė-ekonominė padėtis.

Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Pasiimk iš gyvenimo viską ką gali, tačiau nepamiršk, kad reikia ne tik imti, bet ir duoti. Save mes kuriame per bendrystę su kitais, tad nepamiršk, kad esi ne vienas. Vienintelis stabdis gyvenime yra tik asmeninės motyvacijos trūkumas.

Ačiū už pokalbį

 

Kaunorajone.lt

 


KR
10 KLAUSIMŲ TADUI VENSKŪNUI | 20 nuotr.


Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA