KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

10 klausimų Inutei STRAŠINSKIENEI

10 klausimų Inutei STRAŠINSKIENEI

Kitąmet bus 40 metų, kai ji su šeima gyvena Ežerėlyje. „Labai myliu šį jaukų miestą, čia mūsų namai, man čia gražu. Jau devyniolika metų vadovauju Ežerėlio kultūros centrui; nuo 2014 metų – viso kairiojo Nemuno kranto kultūrai,“ – sako Kauno rajono Garbės ženklo laureatė, Ežerėlio kultūros centro direktorė Inutė Strašinskienė. Jai Kaunorajone,lt užduoda 10 klausimų.

 Kuo jums patrauklus Kauno rajonas.

Kauno rajonas yra vieta, kur jau beveik keturiasdešimt metų mes su vyru gyvename. Dar daugiau: čia, Ežerėlyje, pabaigę mokslus sugrįžo ir gyvena mano sūnus ir dukra su šeimomis, čia jau dvidešimt metų gyvena mano tėvai. Kauno rajonas yra mano vyro gimtinė, jis klestintis ir labai gražus. Čia gyventi yra patogu, nes tai yra Lietuvos centras. Iš visų rajono kampelių yra gerai ir greitai pasiekiamas miestas. Aš į Kauną vykstu labai vaizdingu keliu. Leidžiantis nuo Zapyškio kalno visada matau Lietuvos perlą – senąja Zapyškio bažnytėlę ir Nemuną.

Kas jus labiausia erzina Kauno rajone?

Iki šiol labiausiai erzino apleisti daugiabučiai namai ir jų kiemai. Žmonės čia butus išsipirko už čekius, todėl ne visi iki šiol supranta, kad bendru namų turtu ir ta ãplinka, kuri juos supa privalo rūpintis ir ją puoselėti. Prasidėjus namų renovacijai, reikalai pradėjo keistis į gerąją pusę, tačiau kiemų ir automobilių stovėjimo aikštelių stovis tebelieka apverktinas.

Jei būčiau Kauno rajono meru, pirmiausia...

Daryčiau tai, ką ir daro dabartinis meras bei jo komanda. Patį didžiausią dėmesį skirčiau vaikams. Džiugu, kad šiemet Kauno rajone beveik išsispręs problema dėl vaikų ikimokyklinio ugdymo. Jau kelinti metai, mano žiniomis, Kauno rajone didėja vaikų gimstamumas. Vadinasi čia kuriasi jaunos šeimos, nes čia yra vystoma infrastruktūra, čia gyventi yra patogu. Ateityje reikės dar daugiau vietų mokymo įstaigose. Apie tai reikia galvoti jau dabar. Bet visur jaučiasi teigiami poslinkiai: verslas kuriasi ir klesti, biudžetinių įstaigų finansavimas jau kelinti metai nestringa, projektai įgyvendinami.

Koks jums įsimintiniausias Kauno rajono įvykis.

Esu kultūros darbuotoja, todėl natūralu, kad man įsimintiniausi yra kultūros procesai bei renginiai. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi tuo, kad dauguma kultūros renginių Kauno rajone yra labai aukšto meninio lygio. Labai toliaregiškas ir pamatuotas žingsnis buvo Radondvario dvaro ansamblio atgaivinimas ir prikėlimas naujam gyvenimui. Raudondvaris tapo Kauno rajono kultūros židiniu. Mano krašte, kairiajame Nemuno krante, man metų įsimintiniausias įvykis yra aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, kuris kiekvienais metais sutraukia tūkstančius šeimų iš visos Lietuvos. Tai masinis renginys be lašelio alkoholio. Čia, gražiame Nemuno slėnyje, žmonės susirenka, leidžia aitvarus, klausosi geros muzikos ir džiaugiasi dangum.

Pats įsimintiniausias Kauno rajono įvykis, aš manau, dar ateityje – kai kairiojo ir dešiniojo Nemuno kranto dviračių takus sujungs keltuvas per Nemuną.

Kokias Kauno rajono tradicijas žinote ir vertinate.

Labiausia vertinu tai, kad Kauno rajone yra matomas dirbantis ir kuriantis krašto gerovę žmogus. Kiekvienais metais yra prisimenami ir pagerbiami įvairių profesijų žmonės: žemdirbiai, verslininkai, medikai, socialiniai darbuotojai, švietimo ir kultūros darbuotojai. Žmonės, savo darbu kūrę ir gražinę Kauno rajoną, yra apdovanojami Kauno rajono Garbės ženklu. Tai yra labai svarbu.

Ar esate Kauno rajono patriotas. Kaip tai pasireiškia.

Aš manau, kad patriotas nėra tas žmogus, kuris apie patriotizmą kuo garsiau kalba. Gyvenu nedideliame, bet labai gražiame, žalumoje paskendusiame Kauno rajono mieste – Ežerėlyje. Savo aplinkoje aš matau nemažai žmonių, kurie kasdien tyliai dirba savo darbą, padaro daugiau, negu už tai jiems yra atlyginama, yra visuomeniški, besirūpinantys ne tik savimi, kuriantys savo kiemo, gatvės, miesto grožį ir gerovę. Jeigu kartais pavyksta šiuos žodžius prisitaikyti ir sau, būnu laiminga.

Vaikas, darbingo amžiaus žmogus ir pensininkas. Kuriai iš šių socialinių grupių Jūs teiktumėte prioritetą, jei Jūsų valioje būtų iš esmės pakeisti jų būtį ir galimybes.

Prioritetą teikčiau tiems, kurie dar arba jau negali pasirūpinti savimi. Tai vaikai ir pensininkai. Darbingo amžiaus žmogus turi brangią privilegiją – dirbti, uždirbti ir pasirūpinti savimi bei savo artimaisiais, jei tik to nori. Didžioji dalis tėvų labai arba net per daug rūpinasi savo atžalomis. Labiausiai mane liūdina šioje valstybėje – vargana žmonių senatvė.

Ką manote apie visuomeninius judėjimus, kaimo bendruomenių veiklą.

Kauno rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, bendruomeninė veikla labai sutelkė žmones. Ypač didelę reikšmę tam turėjo LIEDER programos įgyvendinimas. Labai svarbu, kad LIEDER programos lėšos Kauno rajone buvo paskirtos labai teisingai – tolygiai viso rajono seniūnijoms. Todėl ir rezultatas buvo puikus. Visų seniūnijų bendruomenės nuveikė didžiulius darbus, gražindamos savo gyvenamąją aplinką, atnaujindamos labai reikalingus pastatus, įrengdamos sporto aikšteles, atnaujindamos šaligatvius bei aikštes. Žmonės pajuto didžiulę naudą. O ir bendruomenes bendras darbas subūrė bei sutelkė.

Kas yra tie trys drambliai, laikantys Kauno rajoną tarp pirmaujančių.

Svarbu yra geras vadovavimas ir teisinga rajono strategija, stiprus verslas ir visų lygių vadovų dėmesys ir pagarba dirbančiam bei kuriančiam žmogui.

Trys svarbiausi jūsų gyvenimo principai.

Man svarbiausia yra padorumas, darbštumas ir atsakomybė.

Ačiū.

 

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA