KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Sėkmingiausiai dirbančioms Kauno rajono įmonėms – padėkos ženklai

Sėkmingiausiai dirbančioms Kauno rajono įmonėms – padėkos ženklai

Kauno rajono savivaldybė paskelbė septynias sėkmingiausiai 2020 metais dirbusias ir prie krašto gerovės prisidėjusias įmones. Pasibaigus karantinui, specialūs prizai šių įmonių atstovams bus įteikti padėkos vakare, kurį planuojama sujungti su 2021 m. verslo apdovanojimais.

Meras Valerijus Makūnas pabrėžė, kad nepaisant karantino verslo plėtra Kauno rajone nesustojo: jei 2019 m. Kauno rajone veikė 2 996 verslo subjektai, tai pernai jų buvo jau 3 194.

Pakaunėje kuriasi įvairios įmonės, pradedant šeimos verslais ir baigiant pasaulinėmis korporacijomis, tokiomis kaip „Continental“, „Hella“, „Hollister“, „MAAS Aviation“.

„Mūsų krašte smulkios ir vidutinės įmonės sudaro maždaug 80 proc. Tai gerai, nes jos sukuria daug darbo vietų, moka mokesčius, aktyviai dalyvauja visuomenės gyvenime.

Meras dėkojo verslininkams, kurie, prasidėjus pandemijai, suskubo padėti bendruomenei: parėmė medicinos įstaigas apsaugos priemonėmis, dezinfekciniais skysčiais, tiekė maistą medikams, apgyvendino izuoliuotis turinčius asmenis.

Prizas „Už indėlį į biudžetą“ atiteko Karmėlavos seniūnijoje įsikūrusiai  UAB „Bidfood Lietuva“, kuri praėjusiais metais sumokėjo daugiau kaip 4,5 mln. eurų mokesčių. Pakaunėje yra kelios bendrovės, kurių indėlis į biudžetą dar ženklesnis, tačiau jos jau buvo pagerbtos ankstesniais metais.

Toje pačioje Karmėlavos seniūnijoje veikianti UAB „Voltas IT“  pelnė prizą už inovacijas. Įmonės specialistai sukūrė unikalų automobilių diagnostikos prietaisą „OBDeleven“, leidžiantį stebėti visų sistemų būklę. Šis išmanusis prietaisas įvertintas net keliuose tarptautiniuose konkursuose. „Įmonei iš Lietuvos kaimo pasiekti žinomumą pasauliniu lygiu buvo nelengva“,- tvirtino vienas kompanijos kūrėjų Edvardas Astrauskas, kadaise veiklą pradėjęs su broliu Aivaru ir pusbroliu Martynu Šileika.

„Voltas IT“ pripažinta sparčiausiai augančia technologijų kompanija Vidurio Europoje.

Prizą „Už verslo plėtrą“ pelniusios „Garliavos duonos“ kepyklos direktorius Andrius Raila pasidžiaugė, kad pernai įmonė augo 15 proc.,  nors ir teko daug investuoti. Vis didesnę paklausą turi šaldyti gaminiai, todėl ketinama didinti jų gamybą.

Už sėkmingą verslo plėtrą įvertinta UAB „SRS Servisas“ atidarė filialus Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir dairosi į užsienio šalis. Narsiečiuose veikianti įmonė stato ir remontuoja pramoninius pastatus, prekiauja maisto perdirbimo įrenginiais, juos remontuoja bei teikia reklamos paslaugas.

Antalkių kaime (Vilkijos apylinkių sen.) įsikūrusi L. ir S. Sadauskų sodyba karantino metu pasiūlė geranorišką pagalbą izoliuojant gyventojus, ruošė jiems maistą ir net surengė Šv. Velykų šventę.  „Nepaisant sunkumų, sergančius ar neturinčius kur izoliuotis asmenis priimame ir dabar“, - tvirtino „Už socialiai atsakingą verslą“ prizą pelniusi mažosios bendrijos atstovė Monika Sadauskaitė-Pocė.

Bendruomeniškumu pasižymi ir Ringaudų seniūnijos įmonė „Tabariškių žaluma“, užsiimanti apželdinimo darbais: ji ne tik teikia paslaugas gyventojams, bet ir geranoriškai prižiūri kai kurias viešąsias erdves. Įmonės direktoriui Edgarui Guseinovui skirtas prizas „Už aukštą organizacijos kultūrą“.

„Jauno verslo“ prizas atiteko svirplius ir jų produktus gaminančios įmonės „Acheta“ vadovui Donatui Glušauskui. Nuo praėjusių metų vasaros įmonė gamina šešių skirtingų skonių džiovintus svirplių užkandžius bei traškią duonelę ir vytintas kiaulienos dešreles, papildytas svirplių miltais.

Kauno pramonės ir prekybos rūmai kartu su Kauno rajono savivaldybe nuo 2015 m. organizuoja konkursą „Sukurta Kauno rajone“. Šiemet jo laureatėmis tapo trys įmonės: UAB „Empti“, sukūrusi pleistrus žvynelinei gydyti, UAB „Cosmoway“ už balinamąją pastą su kanapių sėklų aliejumi ir UAB „Akvatera LT“ – už pašarą šunims „Nature‘s Protection Lifestyle Grain Free Salmon with krill“.

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA