KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Žemės ūkis: su žmonėmis ar dirbtiniu intelektu?

Žemės ūkis: su  žmonėmis ar dirbtiniu intelektu?

Žemės ūkis yra viena perspektyviausių sričių, kur galima diegti išmaniąsias technologijas, tačiau tam reikia naujų kompetencijų specialistų, teigia žemės ūkio ir maisto sektorių lyderiai. Jie  balandžio 23 dieną Kaune dalyvaus forume „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje ekspertai aptars, kokios inovacijos diegiamos šiame sektoriuje pasaulyje ir Lietuvoje, kaip žemės ūkį keičia ketvirtoji pramonės revoliucija, ko iš šio sektoriaus tikisi vartotojai ir kokių kompetencijų darbuotojai bus labiausiai paklausūs.

Apie žemės ūkio sektoriaus ir jo specialistų laukiamus iššūkius kalbės LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis,  Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, akademikai ir žemės ūkio verslo atstovai.

„Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia pasaulį. Jau artimiausioje ateityje bus naudojama savavaldė žemės ūkio technika, taikomos inovatyvios tiksliojo ūkininkavimo technologijos. Žemės ūkis jau dabar yra viena sparčiausiai robotizuojamų sričių, o ateityje poreikis kurti ir valdyti naujas technologijas tik didės. Tai kelia naujus iššūkius ir dovanoja naujas galimybes“, – apibendrina vienas iš forumo iniciatorių, VDU Žemės ūkio akademijos kancleris prof. Antanas Maziliauskas (nuotr. - dešinėje).

Pasak kanclerio, 2017-aisiais mokslininkas Alex Owen Hill paskelbė dešimt žemės ūkio darbų, kuriuose robotai jau artimiausioje ateityje pakeis žmones – tarp jų buvo paminėta augalų sėja ir sodinimas, pasėlių stebėjimas ir analizė, tręšimas ir drėkinimas. Praėjus vos keletui metų, automatizacijos paskatintus pokyčius jau galima pamatyti savo akimis, laukuose.

„Mums, verslo atstovams, svarbu, kad iš esmės pasikeistų jaunų žmonių požiūris į žemės ūkio sektorių: tai yra ne tik gerai apmokama, pažangi, pritaikanti inovacijas sritis, bet ir įdomi vieta dirbti. Žemės ūkyje kuriama aukšta pridėtinė vertė, naujausios technologijos – robotai, dronai, big data, dirbtinis intelektas  – jau šiandien taikomas netgi sparčiau nei kituose sektoriuose, – sako Pranas Dailidė, absolventų klubo „ASU alumni“ prezidentas ir įmonių grupės „Dojus“ valdybos pirmininkas (nuotr. - kairėje).

Robotai, jutikliai, automatizacijos sprendimai, telematika, duomenų analitika – visa tai jau šiandien yra agroverslo dalis. Inovatyvių sprendimų ieškoma visose srityse, todėl, pasak specialistų, būtina ugdyti naujas kompetencijas, plataus spektro specialistus, kurie sugebės valdyti dirbtinį intelektą, įvertins klimato kaitą, bioekonomikos verslo perspektyvas Lietuvoje, prisiderins prie kintančių vartotojų poreikių.

Forumas „Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?“ vyks balandžio 23 d., antradienį, VDU Žemės ūkio akademijoje (Studentų g. 11, Akademija, Kauno r.).

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA