KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Kauno LEZ laukia milijardinės investicijos

Kauno LEZ laukia milijardinės investicijos

Kauno LEZ Kauno rajone įsteigta 1996 metais. Palaipsniui jos vystymasis įsibėgėja ir kasmet vis sparčiau kuriasi naujos verslo įmonės. Dabar jų veikia beveik trisdešimt.

 Patrauklu ne tik dėl mokesčių lengvatų

Kauno LEZ teritorija – 534 ha. Beveik 300 hekatų skirta gamybai ir logistikai, Verslo gatvė – biurams ir viešbučiams, apie pustrečio šimto hektarų užims prie oro uosto prisiglaudęs oro parkas.

LEZ‘as pirmiausia patrauklus dėl mokestinių lengvatų: įmonėms, investuojančioms daugiau kaip 1 mln. Eur, pirmuosius šešerius veiklos metais nereikia mokėti pelno mokesčio, kuris yra 15 proc., o kitus 10 metų moka tik pusę priklausančio mokėti pelno mokesčio (7,5 proc.). Įmonės atleistos nuo nekilnojamojo turto mokesčio (šiuo metu jis yra 1 proc.), o užsienio investuotojų gaunami dividendai taip pat neapmokestinami. Tačiau ne vien tai skatina verslininkus investuoti ir kurtis LEZ‘e. „Galimybė įsikurti bei pradėti veiklą LEZ‘e per ypač trumpą laiką ne mažiau vilioja, nei mokestinės lengvatos, – sakė Kauno LEZ valdymo UAB vadovas Vytautas Petružis. – Kai kurios įmonės tai padarė per mažiau, nei metus. Verslo aplinka, specialiai pramonės vystymui pritaikyta ir patikima teritorija yra puikioje geografinėje vietoje – tiek Europos, tiek Lietuvos mastu. Kaune kertasi visų rūšių transporto keliai: geležinkelis, magistraliniai keliai, čia pat už 5 km kilometrų yra oro uostas,“ – LEZ‘o privalumus vardijo V. Petružis.

 Išnaudota tik dešimtadalis teritorijos

Šiuo metu Kauno LEZ veiklą vykdo 24 Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės, pritraukta 367 mln. Eur investicijų. Iš jų apie 70 proc. yra tiesioginės užsienio kapitalo investicijos. Tai rodo, kad Kauno rajonas, kaip verslo vieta, yra patrauklus užsieniečiams. LEZ veikia gamybos, logistikos ir sandėliavimo, elektronikos, maisto pramonės ir farmacijos sričių įmonės. Daugiausia iš jų – logistikos ir gamybinių įmonių.

„Įsibėgėjus Kauno LEZ vystymuisi, investuotojus pritraukti paprasčiau, – sakė bendrovės vadovas V. Petružis. – Strategiškai gera geografinė vieta, puikios sąlygos verslui, palankus Kauno rajono savivaldybės požiūris padeda pritraukti naujų investuotojų. Vis dėlto, turime nemažai iššūkių, kuriuos tenka įveikti, norint sudominti ir įkurdinti naujas įmones LEZ‘e – tai ilgas, daug žinių bei darbo reikalaujantis procesas.“

 Numatomos įkurtuvės

Artimiausiu metu viena įmonė planuoja įkurtuves, kadangi jau beveik užbaigė savo pastato statybas. Tai – žemės ūkio kooperatyvas „Pienas LT“. Kelios kitos įmonės šiuo metu vykdo statybas arba planuoja jas netrukus pradėti.

Pasak V. Petružio, nuolat vyksta derybos su daugiau nei 20-čia Lietuvos ir užsienio įmonių dėl įsikūrimo LEZ. Kiek jų iš viso dirbs pakaunėje esančioje Laisojoje ekonominėje zonoje, priklausys nuo jų užmojų ir kiekvienos įmonės poreikių, t.y. kokio dydžio teritorijų reikės verslui.

 Kaunorajone.lt informacija

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA