KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Jauni medikai startui renkasi Kauno rajoną

Jauni medikai startui renkasi Kauno rajoną

Jauni medikai profesinės karjeros startui renkasi Kauno rajoną. Kelioms Garliavos pirminio sveikatos priežiūros centro (PSPC) ambulatorijoms vadovauti ėmėsi jauni perspektyvūs gydytojai.

„Gerą įspūdį padarė jaunųjų kolegų optimizmas, noras tobulėti, pasirengimas darbą organizuoti pacientui patraukliau ir patogiau“, – kalbėjo PSPC direktorė Nijolė Kliučienė.

Samylų seniūnijos Girionių ambulatorijos vedėju paskirtas Šarūnas Sabaliauskas, Piliuonos ambulatorijai pradėjo vadovauti Lina Vazgytė, o Ežerėlio ambulatorijai – Rūta Sondienė.

Š. Sabaliauskas prieš porą metų baigė šeimos medicinos rezidentūrą Sveikatos mokslų universitete, o šiuo metu dar studijuoja visuomenės sveikatos magistrantūroje.

  1. Vazgytė patirties įgijo Kauno rajono greitojoje ir Raudonojo kryžiaus ligoninės priėmime, dirbo privačioje klinikoje. „Man atrodo, kad dirbant rajone šeimos gytytojo darbas labiau atitinka jo esmę, – sakė gydytoja. – Čia stipresnis bendruomeniškumas, žmonės vienas kitam artimesni.“ Palikusi miestą ir pradėjusi važinėti į darbą Piliuonoje medikė tikrai nenusivylė: kelionė neilga, net trumpiau nei pervažiuoti per Kauną, o darbas su naujais iššūkiais. „Darbas įdomus tuo, kad žmonės ateina tikėdamiesi čia, savo kaime, išspręsti sveikatos problemą, o ne tiesiog paprašyti siuntimo pas specialistą,“ – sakė gydytoja.
  2. Sondienė Ežerėlio žmonėms gerai pažįstama, ji trejus metus čia dirbo šeimos gydytoja. Gydytoja po studijų dirbo Kaune, tačiau apsigyvenusi Zapyškyje pradėjo ieškoti darbo arčiau namų. Dabar greta gydytojos darbo prisidėjo administraciniai reikalai: reikia rūpintis ambulatorijos darbuotojų darbo sąlygomis, derinti darbo grafikus. „Administravimas man naujas dalykas, – sakė Rūta Sondienė, – tačiau yra galimybė išbandyti save ir tokiame darbe.“ Pasak gydytojos, skiriasi darbas mieste ir kaime. Mieste lengviau prieinamos medicininės paslaugos, žmonės taip pat daugiau dėmesio skiria savo sveikatai. „Kaimo žmonės kantresni, atsainiai žiūri į sveikatos sutrikimus, jį sunkiau įkalbinti važiuoti į antrinio lygio sveikatos priežiūros įstaigą pasikonsultuoti su specialistais, – pasakojo gydytoja. – Tai darbą daro atsakingesnį, nes dažnai reikia čia ir dabar nuspręsti ir pasiūlyti kokybišką gydymą“.

Dauguma kaimo ambulatorijų pacientų – pagyvenę vieniši žmonės. Jiems reikia daugiau dėmesio, jie nori pasikalbėti. Tai irgi yra kaimo medikų darbo dalis.

Nuotraukoje : (iš kairės) Garliavos PSPC Ambulatorijų vadovai: Lina Vazgytė, Šarūnas Sabaliauskas ir Rūta Sondienė.

 Parengta pagal Garliavos PSPC informaciją

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA