KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

„ANTIKVARINĖS BOBUTĖS 2019 m.” Kauno rajonui atnešė pavasarį!

„ANTIKVARINĖS BOBUTĖS 2019 m.” Kauno rajonui atnešė pavasarį!

Jau trečią kartą Garliavos apylinkių bendruomenių festivalis sukvietė apylinkių gyventojus ir svečius. Unikali, Ilgakiemio laisvalaikio salėje įsikūrusi kavinė „Baba in” atvėrė savo lankytojams ir gerbėjams duris, pakvipo babytės „cukierkom” ir svarbiai progai „čėdinta” kava. Skambant sodriai akordeono muzikai, kurią atliko Vykintas Miklušis, atvėrėme galerijos „Antikvarinė bobutė” duris – sulaikėm ašarą: nostalgija praeitiems laikams suvirpino sielos stygas, skambėjo patefono skleidžiama muzika.

 Praėjusiais metais rekordinį skaičių megztų kojinių surinkę bendruomenės įvertino savo krašto mezgėjas. Šiais metais gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis – ieškojome pačio pačiausio bobučių antikvaro. Patriotiškoms bendruomenėms šis iššūkis buvo malonus. Bobučių galerijoje galėjote rasti apie 200 eksponatų nuo dokumentų iki papuošalų, nuo knygų iki sviesto muštuvo. Daugelis jų skaičiuoja per 100-tą metų. Akį traukė kelioninis lygintuvas pagamintas 1952 m. ir jo brolis pagamintas 1962 m. Senutėlėse knygose kitaip skamba lietuviškas žodis, o šiandieninei kalbai jis suteikia kitokio dvasinio atspalvio. Ne kiekvienas gali tokiu turtu didžiuotis.

 Net aštuonios bendruomenių komandos varžėsi dėl geriausiai išmanančios bobučių reikalus. Proto mūšis buvo atkaklus, sukti klausimai visą valandą komandoms neleido atsikvėpti. Nugalėjo labai gerą „razumnumą” demonstravusi Juragių bendruomenės komanda „Juragečiai”. Kiekvienai bobutei tikras džiaugsmas, kad taip gausiai susibūrė visos kartos, nuo vaikų iki prosenelių, o ką jau kalbėti apie šeimų relikvijas, kurias galerijoje dar galite pamatyti ir Jūs.

 Mūsų didis turtas – praeities žinojimas. Bobučių festivalio organizatorių sudaryta komisija išrinko orginaliausią eksponatą – rašomąją mašinėlę, kurią į galeriją atnešė L. Bacevičienė. J. Valančienės rankinė buvo apdovanota „Bobutiškiausio eksponato” nominacijoje. „Specifiškiausio eksponato” nominacija buvo įteikta pipirinės savininkei Z. Liuizienei. Komisijos nuomone nominuotas geriausiai išlaikytas eksponatas – patefonas, kurio savininkė R. Korsakienė, „Daugiausiai metų išlaikytas eksponatas” buvo apdovanota M. Jurkšienė.

 „Visas svietas tadien dyvinosi, koks tatai buvo bobučių gyvenimas. Ale, vaikeli, viskam duota pradžia ir galas. Šventę vainikavo nešpietnas jaunimas – grupė „Žemaitukai”. Turavojo visi ir nuotaika unaringa buvo. Jeigu sugriešijai ir šventėj nedalyvavai, teks ištisus metus laukti, kada vėl subruzdės bendruomenės besiruošdamos parodyt kuom didžiuojasi”- sakė renginio vedėja.

 Laima Kalėdaitė

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA