KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Metų knygos rinkimai sudomino moksleivius

Metų knygos rinkimai sudomino moksleivius

Metų knygos rinkimai visoje Lietuvoje vyksta jau 14-ąjį kartą. Tiek pat kartų jie vyksta ir Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Nuo lapkričio pabaigos iki vasario vidurio čia apsilankė net 164 moksleiviai iš kelių Garliavos mokyklų,.

Sulaukta svečių ir iš Kauno miesto. Visi jie susipažino su vaikų metų knygų penketuku bei paauglių trejetuku, turėjo galimybę paliesti ir pavartyti rinkimams nominuotas knygas, sužinoti daugybę kitų dalykų. 2018-ųjų lapkritį ir gruodį Garliavos Jonučių progimnazijos ketvirtokai su mokytoja N. Jurėniene interaktyvios pamokos metu pirmiausia susipažino su visu metų knygos vaikams penketuku bei paaugliams skirtu trejetuku.

Apie šias knygas, jų autorius bei metų knygos rinkimų svarbą juos supažindino vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė.  Po to vaikai skaitė nuotaikingas  ištraukas apie Mažųjų klampynių gyventoją atklydėlį baubą iš smagios Neringos Vaitkutės knygos „Klampynių kronikos“. Vėliau, padedami vyr. bibliotekininkės Živilės Kazakevičienės, planšetėmis kūrė komiksus skaitytos ištraukos tema. Vyresnieji – Garliavos Jonučių progimnazijos septintokai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birute Jasiukaitiene ir Garliavos Adomo Mitkaus septintokai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūrate Dranginiene  – skaitė ištraukas iš Aido Jurašiaus nonsenso stiliumi parašytos knygos „Pypas ir jo nutikimai“, patekusios į metų knygos paaugliams trejetuką, bei aiškinosi tekste gausiai naudojamus žodžių žaismo atvejus. Po to septintokai taip pat turėjo galimybę save išbandyti kuriant komiksus.

Šiais metais pirmieji su metų knygomis susipažinti ir už jas pabalsuoti atskubėjo Garliavos Jonučių progimnazijos ketvirtokai su mokytoja Lolita Juočioniene. Moksleiviai išgirdo apie visas metų knygas vaikams ir paaugliams, žaidė žodinį žaidimą „Jei aš būčiau...?“ pagal Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“, dalinosi apie savo mėgstamas knygas, kūrė komiksus. Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Rūta Jackūniene ir trečiokai su mokytoja Danute Kairiene po metų knygų pristatymo klausėsi ir patys skaitė Daivos Čepauskaitės eilėraščius iš knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“. Nors, mokytojų ir literatūrologų nuomone, šiuolaikiniai vaikai ne itin mėgsta skaityti poeziją, šie netradiciniai Daivos Čepauskaitės išties originalūs eilėraščiai juos neabejotinai sudomino. Nors knygoje eilėraščiai suskirstyti į tris atskirus skyrius „Gražūs eilėraščiai“, „Baisūs eilėraščiai“ ir „Virtuvės poezija“, neabejotinai daugiausiai buvo norinčiųjų skaityti baisiuosius. Ši knyga ypatinga ir tuo, jog jos iliustracijas kūrusi Ieva Babilaitė naudojo neįprastas priemones – didžiąją dalį iliustracijų sudaro popierių skiautės. Tad ir kiekvienam iš moksleivių buvo pasiūlyta savo skaitytą eilėraštį iliustruoti spalvotomis popieriaus skiautėmis. Gautas puikus rezultatas nustebino ir pačius vaikus, ir mokytojas, ir bibliotekininkes. Neabejotinai šie moksleiviai poeziją pamatė visai kitomis akimis.

Į metų knygų vaikams penketuko pristatymą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje atvyko ir svečiai iš Kauno miesto. Čia apsilankė Kauno Simono Daukanto progimnazijos pirmokai su mokytoja Loreta Prochorskiene. Vaikai su didžiuliu susidomėjimu apžiūrėjo visus bibliotekos vaikų centro kampelius, sužinojo daug įdomių dalykų apie pačią biblioteką. Jie taip pat klausėsi knygų pristatymo, o ne vienas pirmokas puikiai skaitė ir eilėraščius iš Violetos Palčinskaitės poezijos knygelės vaikams „Eilėraščiai iš namų“. Laukdami savo autobusiuko atgal į mokyklą, vaikai bibliotekoje dar išbandė išmaniąsias pramogas bei žaidė smagius stalo žaidimus, tad viešnagė ne tik neprailgo, bet buvo išties naudinga ir įdomi. Ne ką mažiau įdomu čia buvo ir Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus pirmokams, atskubėjusiems į netradicinę pamoką su savo mokytoja Aušra Ryksmiene. Jie taip pat susipažino su visomis vaikams skirtomis metų knygomis, o išsamiau – su Violetos Palčinskaitės knygele „Eilėraščiai iš namų“. Ši pirmokų klasė ypač nudžiugino tuo, jog itin didelė dalis vaikų įsigijo skaitytojo bilietus. Su mokytojos iškilmingai įteiktais bilietais vaikai su entuziazmu rinkosi knygeles, o bibliotekininkės mielai parodė, kaip patiems jas pasiimti ir grąžinti specialiu savitarnos įrenginiu. 

Visi į metų knygos vaikams ir paaugliams rinkimus bibliotekoje atvykę moksleiviai iš Š. Baltrušaitienės išgirdo daug įdomaus apie 2018 metų geriausias ir įdomiausias lietuvių autorių knygas, kartu skaitė jų ištraukas, sužinojo kažką naujo apie savo mėgstamus arba dar jiems nežinomus autorius. Be to, padedami Ž. Kazakevičienės, visi turėjo galimybę pabalsuoti planšetėmis už jiems labiausiai patikusią knygą. Po knygų penketuko pristatymų ir balsavimo vyko daugybė įvairių kūrybinių dirbtuvėlių: moksleiviai kūrė komiksus su išmaniosiomis technologijomis, netradicinėmis priemonėmis iliustravo perskaitytus eilėraščius. Taip pat labai smagu, jog ta proga vaikai dar dalyvavo ir bibliotekininkių vedamose ekskursijose po bibliotekos vaikų centrą, kurių metu sužinojo daug faktų apie pasaulio ir Lietuvos bibliotekas bei Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Visi, dar neturintys svarbiausio bibliotekoje dokumento skaitytojo bilieto, turėjo galimybę jį gauti – vyr. bibliotekininkė Nijolė Dapkevičienė kiekvienam norinčiajam padėjo jį įsigyti. Tad ir tie, kurie tik tą dieną įsigijo bilietą, ir tie, kurie jį jau turėjo iš anksčiau, po šių susitikimų iškeliavo su knygelėmis.

Smagu, jog nuo lapkričio mėnesio iki vasario vykusių Metų knygos rinkimų metu Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų centre ne tik apsilankė daugybė moksleivių iš įvairių mokyklų, bet ir savo balsais prisidėjo prie to, jog būtų išrinktos pačios įdomiausios ir geriausios vaikų ir paauglių knygos. 

Šarūnė BALTRUŠAITIENĖ, Kauno r.  viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė 

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA