KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

VIETOJE GARSO SIENOS – UŽTVERTAS IŠVAŽIAVIMAS

VIETOJE GARSO SIENOS – UŽTVERTAS IŠVAŽIAVIMAS

Nuo lapkričio pradžios rytinio piko valandomis norint išvažiuoti į automagistralę prie Giraitėje esančios degalinės,tenka pastovėti kamštyje gerą pusvalandį. Sumaištis atsirado uždarius išvažiavimą į automagistralę Giraitėje iš Uosio g.

 Pasak Užliedžių seniūnės Jūratės Truncienės, jau kelerius metus seniūnija stengiasi, kad tarp Giraitės ir automagistralės būtų pastatyta garso izoliacinė siena. „Giraitėje žmonės įsikūrė anksčiau, nei buvo nutiesta autostrada, – sakė J. Truncienė. – Gyventi šalia tokio kelio yra baisu dėl triukšmo, todėl jau seniai prašome, kad būtų garso siena. Gavome raštą su giraitiškių parašais, kad būtų imtasi priemonių ir arba uždaryta gatvė, arba įrengta garso sienelė.“

Kaip sakė seniūnė, raštą pasirašė per 30 gyventojų, o per seniūnaičių susirinkimą buvo pritarta gyventojų prašymui ir kreiptasi į savivaldybę, į VĮ „Automagistralė“, kad būtų uždarytas išvažiavimas. Tačiau ar dabar Giraitėje mažesnis triukšmas?

 Neįvertintos pasekmės

Uosių gatvėje yra apie 30 sodybų ir galima suprasti žmonių norą gyventi ramioje, eismo netrikdomoje gatvėje. Intensyvus eismas piko metu būna ir Gluosnių, ir Kaštonų, ir Liepų gatvėse, tad gal ir jas reiktų uždaryti, kad netrikdytų gyventojų, kurių čia gerokai daugiau.

Užtvėrus išvažiavimą į automagistralę iš Uosių gatvės, situacija pablogėjo ne tik Giraitės ir Užliedžių gyventojams. Kenčia ir Vijūkų, per Užliedžius į darbą važiuojantys raudondvariškiai, babtiškiai, net kai kuriems vilkijiečiai. Užliedžiai darosi nuo pasaulio izoliuotu kaimu dėl dirbtinų kliūčių. „Visuose Kauno priemiesčiuose rytais kamščiai, tad jūsų situacija niekuo neišskirtinė, – sakė Kauno r. savivaldybės Kelių ir transporto skyriaus vedėjas Tautvydas Tamošiūnas. – Ta gatvė nesaugi, eismas buvo intensyvus, gyventojai prašė uždaryti, bendruomenė pritarė.“ Tačiau kai situacija sudaroma dirbtinai, kažin, ar tai pasiteisinimas. Kiek teko sužinoti, su platesne bendruomene šis sprendimas buvo nederintas.

„Kaip buvo užtvertas išvažiavimas, taip gali būti ir atitvertas, – sakė T. Tamošiūnas. – Kreipkitės, svarstysim.“

 Bendruomenės prašymas stalčiuje?

Galvodami apie Užliedžių ir aplinkinių kaimų – Giraitės, Vijūkų – sparčią plėtrą, užliediškiai dar pavasarį kreipėsi į rajono savivaldybę, Susisiekimo ministeriją, Automobilių kelių direkciją, LR Seimo nare R.Popovienę siūlydami prie „Senukų“ logistikos centro planuojamo statyti viaduko patobulinimus. Siūlyme prašoma įrengti papildomą išvažiavimą iš viaduko tiesiai į Užliedžių pusę, o ne per Giraitę. Tai kelią iki kaimo sutrumpintų nuo maždaug 7 km iki 2 km, didelio automobilių srauto išvengtų Giraitė. Tam reikia iš valstybės išpirkti žemę 900 m kelio atkarpai. Susisiekimo ministerija atsakė, kad tai vietinės reikšmės kelias ir tuo turi pasirūpinti savivaldybė. Savivaldybės vadovai pasiūlymą įvertino kaip logišką, tačiau pasakė, kad pinigų nėra. Tai patvirtino ir kalbinatasis T.Tamošiūnas. Prašymas, kad būtų pagalvota apie kaimo perspektyvą, kuriame jau dabar gyvena apie 2000 gyventojų, o po kelerių metų bus gal dvigubai, kad būtų numatyta nors galimybė išvažiavimui įrengti ateityje, kai bus lėšų, kol kas lieka be savivaldybės atsako. Tegu kemšasi gatvės – juk visur taip yra. Kam galvoti, kas bus 5-10 metų.

 Kaunorajone.lt informacija

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA