KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Motopjūklų griausmas pažadino Neveronis

Motopjūklų griausmas pažadino Neveronis

Gegužės 10 dieną Neveronyse prasidėjo Tarptautinis drožybos motopjūklais čempionatas. Jame varžosi dvidešimt du skulptoriai iš dešimties pasaulio šalių. 

Didžioji dalis sukurtų skulptūrų pasiliks Neveronyse, kitos papuoš Akademijos, Rokų ir kitas Kauno rajono seniūnijas.
Iki sekmadienio meistrai iš Argentinos, Anglijos, Škotijos, Ukrainos, Lenkijos, Vokietijos, Rusijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos kurs medžio skulptūras. Menininkus, kurių dauguma yra tarptautinių varžybų laureatai arba prizininkai, į vieną būrį sukvietė „Steel Beavers“ („Plieno bebrai“) klubo vadovas Andrius Vosylius.

Vienas iš čempionato organizatorių, Kauno rajono, Lapių gyventojas, ilgametis drožėjas Raimondas Uždravis mano, kad gyventi reikia prasmingai ir naudingai. Pakeliavęs po užsienio medžio drožėjų turnyrus, jam kilo mintis - ,,Kodėl to nepadarius Lietuvoje“. ,,Su bičiuliu Andriumi Vosyliumi subūrėme medžio drožėjų grupę ir  įkūrėme benzopjūklų meno klubą „Steel Beavers“ („Plieno bebrai“). Vėliau atsirado ir rėmėjas ,,Stihl“, – pasakojo Raimondas. Medžio skulptorius norėtų išpopuliarinti medžio drožimą motopjūklais Lietuvoje. ,,Širdis džiaugiasi kai matau mano išdrožtomis skulptūromis besidžiaugiančius vaikus ar ant suolelių susėdusias laimingas moteris. Kiekviename tame kūrinyje yra dalis manęs. Noriu kažką prasmingo palikti po savęs“ – dalinosi pamąstymais menininkas.


Raimondas Uždravis (Lietuva)

Adrian Bois - meistras iš Argentinos, keliauja po visą pasaulį ir džiugina šio meno gerbėjus. Adrian drožinėja 10 metų. Pradėjo nuo vaikiškų žaislų, po to ėmėsi vis didesnių darbų, skulptūrų. Dirbti padeda žmona, idėjų semiasi iš dukrų.


Natalija Leykina (Ukraina)

Į čempionatą Neveronyse atvyko vienintelė moteris iš Ukrainos Natalija Leykina. Ji įvaldžiusi pjūklą  nuo 1979 metų. Nesvarbu, kad šis užsiėmimas yra vyriškas ir reikalauja daug jėgos, menininkei šis darbas tarsi meditacija ir vaistai nuo depresijos, puikus būdas išreikšti emocijas. Savo šalyje Natalija yra meno žinovė, kuria interjerus, drožia ir lipdo skulptūras. Jos didžiausia Šv. Maksimilijano skulptūra pastatyta Lenkijoje, siekia 5,5 metro.

Menininkui Danny Thomas iš Velso (Anglija) šis užsiėmimas yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis. Jis sako, kad yra laimingas, nes mėgstamą darbą dirba jau 15 metų.

Aleksandr Ivanov iš Rusijos Lietuvą aplankė pirmą kartą. ,,Graži šalis, draugiški ir simpatiški žmonės, todėl gera dalintis tuo ką sugebu geriausiai, o svarbiausia – reikia gyventi draugiškai“ – juokavo A. Ivanov. Rusijoje jis gamina baldus, o drožyba yra jo hobis, kuriam skiria vis daugiau laiko.

Čempionato uždarymo šventė „Po gandro sparnu“, vyks sekmadienį. Nuo 10 val. prasidės prekybininkų -amatininkų mugė, bus daug aktyvių pramogų visai šeimai, vaikai galės padūkti ant batutų. Visą dieną bus teikiamos maitinimo paslaugos, vyks mokinių pasirodymai, šeimų orientacinės varžybos.
Tarptautinių medžio drožėjų varžybų dalyvių apdovanojimas ir Kauno rajonomeno kolektyvų koncertas prasidės 15 val. Šventę vainikuos grupės „16 Hz“ ir dainininko Martyno Kavaliausko koncertas.
Čempionatą organizuoja Kauno rajono savivaldybė, Neveronių seniūnija ir klubas „Steel Beavers“.

Kaunorajone.lt
Nuotraukos Oksanos Šukaitienės


KR
Motopjūklų griausmas pažadino Neveronis | 8 nuotr.


Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA