KR
Verslas

KR
REKLAMA

Aitera UAB
KR
mokslas

Saugumą garantuoja ir bendruomeniškumas

Saugumą garantuoja ir bendruomeniškumas

A. Chraminas atkreipė dėmesį, kad Užliedžių seniūnija nėra tarp nesaugių seniūnijų  „lyderių“. 

Sausio 8 d. Užliedžių laisvalaikio salėje vyko susitikimas su Kauno r. PK pareigūnais. Po karštų ir gausių diskusijų Facebook, deja, į susitikimą atėjo tik negausus būrelis užliediškių.

 Praėjusių metų paskutiniosiomis savaitėmis FB Užliedžių paskyroje pasipylus komentarams apie vagystes, nesaugumą, vaikų užkabinėjimą Užliedžiuose, buvo inicijuotas susitikimas su Kauno r. PK atstovais. Į susitikimą atvyko Kauno apskr. VPK Kauno r. PK viršininkas Aleksejus Chraminas, bendruomenės pareigūnai Linas Rudis ir Živilė Liutkevičė, Raudondvario nuovados viršininkas Egidijus Druktenis ir kiti pareigūnai.

 Statistika ne blogiausia

Kauno r. PK viršininkas A. Chraminas susitikimą pradėjo pateikdamas Užliedžių seniūnijos nusikaltimų statistiką, kurioje dominuoja vagystės. Per pastaruosius ketverius metus daugiausiai vagysčių buvo 2015 m. – 63, iš jų 26 susijusios su automobiliais. Atitinkamai 2016 m. buvo 41 (12), 2017 m. – 45 (19). Pagal vagysčių rūšis praėjusiais metais seniūnijoje dominavo vagystės iš ar nuo automobilių, buvo pavogti 5 automobiliai, apvogtos 5 gyvenamosios patalpos ir įvykdyta 16 kitų rūšių vagysčių, daugiausia iš statybviečių.

Lygindamas nusikaltimų statistikos vidurkį, A. Chraminas atkreipė dėmesį, kad Užliedžių seniūnija nėra tarp „lyderių“. Čia nusikaltimų vidurkis per vienuolika praėjusių metų mėnesių yra mažesnis (1866) nei Kauno rajone (1976) ar Lietuvoje (2078). 2015, 2016, ir 2017 metai seniūnijoje nebuvo įvykdytas nė vienas apiplėšimas. „Nesakau, kad reikia nusiraminti ir nekreipti dėmesio į saugumą, – sakė Policijos komisariato viršininkas. –Reikia žinoti, kad kur yra palanki vieta gyventi, yra palanku ir nusikaltimams. Labai svarbu yra prevencija, automobilių statymas matomoj vietoj, saugios kaminystės bendruomenės, vaizdo stebėjimo kameros ar jų muliažai. Jūsų pačių bendruomeniškumas, pastabumas, suteikiama informacija apie pastebėtus įtartinus automobilius, asmenis taip pat labai padeda.“

Pasak A. Chramino, patruliavimas – ne panacėja. Nuskaltėliai palauks, kol patruliai išvažiuos ir padaro savo darbą. „Reikia suvienyti pastangas bendruomenei ir policijai, tada rezultatas bus akivaizdus,“ – sakė pareigūnas.

 Saugi kaimynystė ir policijos rėmėjai

Rajone jau apie dešimt metų kuriasi saugios kaimynystės grupės, o policijos rėmėjų veikla skaičiuoja dešimtmečius. Užliedžių seniūnijoje yra 8 saugios kaimynystės grupės: 3 Vijukuose, 4 Giraitėje, 1 Paparčių kaime. Policijos rėmėjų seniūnijoje nėra. Kauno r. PK bendruomenės pareigūnas Linas Rudis pasakojo apie Saugios kaimynystės grupių veiklą, jų įtaką vietovių saugumui.

 „Saugi kaimynystė skatina bendruomeniškumą, padeda sukurti saugesnę aplinką. Kaimuose, kur yra saugios kaimynystės grupės akivaizdžiai sumažėja nusikaltimų,“ – sakė L.Rudis.

Saugios kaimynystės grupes įkurti padeda bendruomenės pareigūnai. Tereikia susiburti aktyviems namo, gatvės, nedidelio kvartalo gyventojams ir kreiptis į bendruomenės pareigūną. 

 Vaikų saugumui – didžiausias dėmesys

Pasigirdus informacijai, kad bandoma vaikus įsivilioti į automobilius, siūloma pavėžėti, pareigūnai iškart sustiprino patruliavimą, stebėjo seniūnijos aplinką. „Labai atidžiai tyrėme gautus pranešimus, tačiau tikrai neradome jokių požymių, kurie patvirtintų išsakytus nuogastavimus dėl vaikų užkabinėjimo, – sakė A. Chraminas. – tačiau prašau visų, pastebėjusių bent menkiausius vaikų užkabinėjimo požymius, pranešti pareigūnams apie įtartinus žmones, automobilius, jų numerius, iškart imsimės priemonių.“

Bendruomenės pareigūnai sausio 16 d. Užliedžių pradinėje mokykloje susitiks su mokiniais, mokytojais, rengs mokymus, kaip apsisaugoti, nepakliūti į panašias situacijas.

 kaunorajone.lt informacija

Atsiprašome, komentuoti straipsnį šiuo metu nėra galimybės... X

KR
kiti rubrikos straipsniai

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA

KR
REKLAMA